środa, 30 października 2013

Moja paznokciowa historia

Paznokcie ....


W wieku dziecięcym, a także będąc nastolatką moje paznokcie były w bardzo złym stanie (częste obgryzanie do krwi i brak jakiejkolwiek pielęgnacji). Przełom nastąpił pod koniec gimnazjum, wówczas stopniowo "oduczyłam się" obgryzać paznokcie. Nie stosowałam żadnych preparatów, których formuła została opracowana, by dzięki swojemu gorzkiemu smakowi zapobiegać obgryzaniu paznokci. Moje paznokcie zaczęły nabierać właściwego kształtu, stawały się mocniejsze, zdrowsze. W tym okresie nie malowałam paznokci, wystarczyły tylko dwa atuty - piękne i długie. 

.... dwa lata temu paznokcie zaczęły się rozdwajać, a skórki lekko narastać. Nie byłam z tego zadowolona, wówczas zaczęłam stosować odżywkę Eveline - Paznokcie Twarde i Lśniące jak Diament, którą poleciła mi  Mama. Wiem, że jest na bazie formaldehydu, który jest szkodliwy, ale nie dla moich paznokci. Paznokcie nie rozdwajały się i były twarde. Efekt WOW ! Natomiast skórki "odpycham"  drewnianym patyczkiem i nawilżam.
Stan moich paznokci na dzień dzisiejszy. Na paznokciach nie mam żadnej bazy.


 
Pielęgnacja jest bardzo ważna, od tego zależy stan naszych paznokci !


Zostawiam Was z mix - em zdjęć moich kolorowych paznokci.A Wy jak dbacie o swoje paznokcie?? Macie jakieś patenty? Jaka jest Wasza paznokciowa historia??Cmok, 
Luah

3 komentarze:

 1. świetne, wszystkie mi się podobają :) masz bardzo ładną płytkę paznokcia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję:) nie mam talentu do zdobień, ale technika czyni mistrza:)

   Usuń
 2. wow jakie cudowne ! drugie ombre mnie urzekły moje inspiracje <3

  OdpowiedzUsuń