poniedziałek, 21 października 2013

Pachnąco - YC - Pink Lady Slipper

Yankee Candle jest amerykańską firma zajmującą się produkcją wosków, świec, olejków oraz kominków zapachowych. W swojej ofercie posiadają szeroką gamę różnorodnych zapachów i kolorów.

 Zaciekawiona  produktami YC złożyłam pierwsze zamówienie w sklepie internetowym goodies.pl (jeśli robicie pierwszy raz zakupy w tym sklepie to czeka Was kolejna niespodzianka przy kolejnym zamówieniu dostaniecie kupon rabatowy - 10%). Na początek wybrałam kominek, bez którego niestety nie da się używać wosków. Posiada interesujący design, do wyboru są trzy rodzaje. Jeśli chodzi o woski wybrałam cztery : Pink Lady Slipper (na zdjęciu pozostała połówka), Soft Blanket, Bahama Breeze oraz Turquoise Sky. Pozostało tylko testować ! Dlaczego tak często wybieramy woski Yankee Candle ? Odpowiedź jest prosta:
  • są tanie, cena ok. 6 zł (bez promocji),
  • posiadają krótszy czas palenia 8 h, przy czym można w krótszym czasie przetestować szeroką gamę zapachów i wybrać ulubione, 
  • mają intensywniejszy zapach (dodatkowo są nasączone naturalnymi olejkami),
  • można łączyć ze sobą woski i stworzyć swój unikalny, ulubiony zapach,
  • w szybki sposób odświeżają pomieszczenia.

Pierwszym woskiem, który rozpaliłam w kominku jest ...  Pink Lady Slipper, po prostu uwielbiam storczyki:) Jako, że posiadam storczyki Phalaenopsis nie charakteryzują się żadnym zapachem. Teraz wiem, że są odmiany pachnące jak Pink Lady Slipper.

 Pink Lady Slipper to zapach delikatnej kwiatowej mieszanki jaśminowych płatków, różowych fijołków i pudrowej róży. Aromat jest delikatny, nie duszący, długotrwały (nawet po zgaszeniu jest on wyczuwalny). Jego forma przypomina kształt lukrowanej różowej babeczki Jeśli chodzi o czas palenia na pewno jest on dłuższy niż 8 h jak zapowiada producent. Za to duży plus.


Osobiście jestem zafascynowana woskami Yankee Candle i w okresie jesienno - zimowym będą często rozpalane, aby umilić chłodne dni i wieczory. Na pewno nie są to moje ostatnie woski Yankee Candle !

Pozdrawiam,
Luah


1 komentarz: